Od troski o Klienta, po troskę o środowisko i Planetę

DOŚWIADCZONA OBSŁUGA, ŚWIADOMA POTRZEB WSPÓŁCZESNEJ, ZRÓWNOWAŻONEJ GOSPODARKI

OBSŁUGA – PANEL KLIENTA

Nasi Klienci i Partnerzy Biznesowi mają możliwość składania zamówień tradycyjną drogą telefoniczną lub mailową, ale także przez nasz wewnętrzny system składania zamówień B2B. Dzięki założeniu indywidualnego konta w Panelu Klienta, mogą składać standardowe i niestandardowe zapytania ofertowe, nowe zamówienia, przeglądać historię swoich wycen i zleceń, wgrywać, sprawdzać i akceptować pliki produkcyjne.

TROSKA O ŚRODOWISKO

Wychodząc naprzeciw potrzebom i wymaganiom naszych Klientów i Partnerów Biznesowych, a także będąc świadomymi konieczności wdrażania elementów gospodarki zrównoważonego rozwoju, w listopadzie 2018 roku uzyskaliśmy Certyfikat „Production and sale of FSC MIX and FSC Recycled printed products” (numer licencji FSC® C143437) , dzięki któremu możemy uczestniczyć w łańcuchu kontroli pochodzenia produktów drewnopochodnych. Gwarantujemy tym samym, że wykorzystywany przez nas papier pochodzi z drewna pozyskiwanego przy jednoczesnym zachowaniu żywotności lasów oraz ich bogactw biologicznych.

Pytaj o certyfikowane produkty FSC®

EKOLOGICZNE MATERIAŁY W TWOJEJ STRATEGII MARKETINGOWEJ

Wobec zalewającej nas od kilkudziesięciu lat fali plastikowych opakowań i gadżetów, poważne potraktowanie produktów z papieru, kartonu i tektury jako koniecznych zamienników staje się dziś nie tyle sprawą estetyczną, ale kwestią przetrwania naszych dzieci i ich dzieci w naturalnym środowisku planety. Ginące gatunki zwierząt, roślin, ale także ginące lasy, wyspy czy całe krajobrazy są w znaczącym stopniu efektem porzucenia przez masową produkcję materiałów naturalnych i przyjaznych środowisku, jak papier, drewno, szkło czy nawet metal, i przyzwyczajenia nas, ostatecznych odbiorców, do produktów składających się często w 100% z PCV, które używane są zwykle bardzo krótko, najczęściej nie podlegają recyclingowi, a rozkładają się nawet przez 1000 lat!

Wybierając strategię marketingową lub rodzaj opakowania, warto pamiętać o papierze, kartonie i tekturze z certyfikowanych źródeł i pomóc naturalnemu środowisku, gdyż IM WIĘCEJ DRUKUJEMY, TYM WIĘCEJ ROŚNIE DRZEW!

CZY WIESZ, ŻE…?

Co roku w Europie przybywa 17 000 000 hektarów lasów, a ponad 99% papieru używanego w druku pochodzi z lasów o zrównoważonej gospodarce. Oznacza to, że w miejsce każdego wyciętego drzewa sadzi się od 1 do kilku nowych drzew.
Papier jest najlepszym odnawialnym zasobem, do którego ludzkość ma dostęp, a 70% zużytego papieru przekazywane jest do recyclingu. Papier można powtórnie wykorzystać aż 7 razy, a po wyrzuceniu biodegraduje się zaledwie w 3 miesiące. Jest zatem jednym z tych surowców naturalnych, który warto promować i bezpiecznie wykorzystywać jako zamiennik, jeśli tylko jest to możliwe.